top of page
Didem Oylumlu
Lider Eğitmen
dido1.jpg

14 Yıl boyunca profesyonel olarak  reklamcılık ve medya sektöründe çalışmış, yeteri kadar yorulduğuna ve stressiz bir yaşamın özlemini duyduğuna karar verdiğinde, Yoga ve Kişisel Gelişim konularına yönelmiştir. Bu niyet, karşısına Kanada’da yaşayan değerli hocası Özlem Liz Vardan’ı çıkarmış ve hala devam eden keyifli yolculuğu bu şekilde başlamıştır. Özlem Liz Vardan’dan almış olduğu 200 saatlik Yoga Alliance temel eğitiminin  kendisinde uyandırdığı merak sayesinde, yogada derinleşme konusunda daha da heveslenmiş, yerli ve yabancı birçok hocadan eğitimler alarak Jiva Yoga'yı Ocak 2010 tarihinde açmıştır. 
Toplamda 2000 saatin üzerinde eğitim almış ve 20.000 saatin üzerinde eğitim vermiş olan Didem Oylumlu, yaşamının vazgeçilmez birer parçası haline gelen yoga ve meditasyon alanlarında kendini geliştirmek  için Hindistan yollarına düştü. 300 Saatlik ilk Hindistan eğitiminden sonra, her yıl Hindistan’a  öğrencileri ile birlikte de giderek eğitim almaya ve vermeye devam etti.
Aldığı başlıca eğitimler: Temel Hatha Yoga, Asthanga ve Yoga Terapi Temelli Multi Style İleri Seviye Uzmanlık Eğitimi (Hindistan), farklı hocalardan çeşitli Vinyasa ekollerine ait eğitimler, Yin Yoga ve Tao Vinyasa Eğitimi, Çocuk Yogası Eğitimi (Singapur), Aerial (hamak) Yoga (Rishikesh - Hindistan), Tabla (Rishikesh - Hindistan), Hamile Yogası Eğitimi, Anatomi, HİS Yoga Antrenörlüğü, İleri Seviye Asana Teknikleri.

Tüm bunların yanında, temel ve ileri seviye astroloji eğitimi almıştır.
Bugün yüzlerce öğrenci yetiştiren Didem Oylumlu,
 E-RYT 500 ileri seviye Yoga Alliance sertifikalı ve 19 yıllı aşkın yoga hayatının son 13 yılında sadece temel ve ileri seviye yoga eğitmenleri yetiştiren deneyimli bir yoga eğitmenidir ve  Jiva Yoga Okulu olarak İstanbul ve çeşitli illerde temel ve ileri seviye eğitmenlik eğitimleri vermeye devam etmektedir.

bottom of page