top of page
nihal1.jpg

1983 İstanbul doğdu. Hem öğrencilik hayatında hem de profesyonel çalışma hayatını halen bilgisayar başında uzun saatler geçirenlerden. Yoga ile tanışması çeşitli spor salonlarında spor yapmayı deneyip kendisine göre olmadığına karar verdikten sonra karşısına çıkan bir YouTube videosu ile oldu. Ve ihtiyacı olan şeyin sadece fiziksel olarak değil zihinsel ve mental olarak da güçlenmek olduğunu fark etti. Başladığı pratik derslerinden sonra Yoga’nın, bedenini ve zihnini dengelenmeye yardımcı olduğunu ve içindeki tarafsız ve barışçıl olanla yeniden bağlantı kurmasını sağladığını fark etti.

2015 yılında 200 Saatlik Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimini Jiva Yoga Didem Oylumlu ile tamamladı.

2016 yılında aynı eğitimin asistanlığını tamamladı.

2018 yılında 500 (200+300) Saatlik Temel ve İleri Seviye Eğitimini Jiva Yoga Didem Oylumlu ile tamamladı.

2018 yılında İleri Seviye Asana; Kol dengeleri ve Ters Duruşlar eğitimini Bade Gül Kılınç ile tamamladı.

Bu eğitimler ile hem 200 Saatlik Temel Seviye Eğitimini 2 kere alarak bilgilerini pekiştirmiş hem de 300 Saatlik İleri Seviye ile en çok uygulanan ekoller olan Ashtanga, Vinyasa, Iyengar, Pranayama ve ileri seviye asanalar ve Meditasyon alanlarında derinleşti.

Asistanlığı ile beraber Jiva Yoga da ders vermeye başladı (2016 – 2017). Daha sonra Omsiva Yoga’da çeşitli ekollerde ve farklı sevilerde dersler verdi (2018). Şimdi tekrar Jiva Yoga’da ders vermeye devam etmekte.

Yoga onun için hiç bitmeyen bir keşif ve keşfettiklerini başkaları ile paylaşmayı çok seviyor. Sizinle paylaşmak için de sabırsızla bekliyor!

bottom of page