top of page
india-güldid.jpeg

DİDEM VE GÜLKAN İLE HİNDİSTAN GEZİSİ

 

Didem ve Gülkan ile

DÖRDÜNCÜ HİNDİSTAN SEFERİMİZE ÇIKIYORUZ

 

Daha önce defalarca ziyaret ettiğimiz, bazısında anlaşmalı okulumuzda öğrencilerimizin yoga eğitmenlik eğitimlerini tamamladığımız bazısında gezilerle zamanımızı şenlendirdiğimiz yeni bir Hindistan seferine daha çıkıyoruz.
Bu sefer gezmenin keyfine varmak için Rishikesh’teyiz. Programımıza göz atmaya ne dersiniz?

25 Ekim Cuma:
Uçakla yeni Delhiye doğru yola çıkıyoruz.

 

26 Ekim Cumartesi :
Yeni delhi havalimanında bizi bekleyen Toyota Innova transfer taksilerimiz ile yaklaşık 6 saat süren çevreyi tanıyarak geçireceğimiz bir yolculuk ile Rishikesh’e ulaşıyoruz.
Okul’a yerleşme ve dinlenmenin ardından, ufak bir şehir gezisine çıkıyor ve yaklaşık bir haftamızı geçireceğimiz bu gurular şehrine genel bir bakış atıyoruz.

 

27 Ekim Pazar (Happy Divali)


08:00 nefes ve meditasyon dersi
Saat 09:00 çay saati
Saat 10:00 ashtanga pratiği nin ardından alışveriş yapmak ve gezmek üzere şehre iniyoruz ve akşam Divali için şehirde kurulan festival alanlarında eğlenceli vakit geçirmek için serbest zaman..

28 Ekim pazartesi :

 

Sabah derslerinin ardından beatles ashramı gezmek üzere köprünün diğer tarafına geçiyor ve orada bizi bekleyen araçlarımızla ashramı ziyarete gidiyoruz. Bol bol fotoğraf çekebileceğiniz bu koskocaman yerde vakit geçirdikten sonra şehre geri dönüyor ve little buddha kafede %100 doğal içeceklerimizle serinlemek üzere mola veriyoruz. Ve serbest zaman. Akşam yemeği için okulumuzda buluşmak üzere 

29 Ekim salı :


Sabah dersleri
Bir gün öncesinin yorgunluğunu atmak üzere bugün tamamen serbest zaman ve alışverişteyiz. Aman fazla yorulmayın ertesi sabah erken kalkmaya mecaliniz kalsın. Kaçırmak istemeyeceğiniz bir gezi sizi bekliyor.

30 Ekim çarşamba :


Sabah 4:50 okuldan ayrılıyor ve bizi himalayaların tepesine kurulmuş olan tapınağa götürmek üzere bekleyen aracımıza biniyoruz. Güneş doğmadan ordayız, asıl amacımız bu 

muhteşem olayı harika bir manzara eşliğinde izlemek. Ormanın ortasında dağların arasındayız ve karşıdaki dağın tepelerinden doğan güneşi izliyoruz, bir yandan da maymun dostlarla eğlenceli dakikalar.

Sabah kahvaltısı için rishikesh e dönüyor ve okulumuzda istirahate çekiliyoruz. Öğleden sonra serbest zaman ayurvedik doktordan randevu almayı unutmayalım :)

 

31 Ekim perşembe :


Sabah dersleri
İşte o beklenen gün geldi. Himalaya dağlarından akan o buz gibi sularda doya doya serinleyeceğimiz şelale gezimizdeyiz. Yukarı şelaleye tırmanırken tabii ki arada mola veriyor ve ayaklarımızı suyun içinde minik minik ferahlatırken masala tea keyfini yaşıyoruz.
Şelaleden iner inmez istikamet ganga nehri kıyısındaki goa plajı. Gurular şehrine kadar gelip de ganj nehrine girmemek olmaz değil mi? Merak etmeyin nehrin kaynağına olan yakınlıktan dolayı su tertemiz.

 

 

01 Kasım cuma :


Son alışverişlerimizi tamamlıyoruz serbest zaman. Ayurvedik doktorumuza hala görünmediysek bu son şansımız, soluğu doktorda alıyoruz 

Önemli not: Bu dolu dolu program içerisinde Hindistan’ın ulusal festivallerinden biri olan Diwali festivali zamanında Rishikesh’in eğlenceli atmosferini yaşayacağımızı da aklımızın bir köşesinde tutmayı unutmuyoruz.
 

02 Kasım cumartesi :


Sabaha karşı yola çıkmak üzere okulumuzdan ayrılıyoruz. Transferlerle yeni delhiye ve yeni delhiden de tekrar istanbula dönüyor ve hindistan’a en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere diyerek keyifli gezimizi tamamlıyoruz.

Geziye dahil olanlar :

 

 • Delhi-Rishikesh, Rishikesh-Delhi havaalanı toplu transferleri

 • Her sabah Hintli eğitmenler tarafından verilecek olan yoga dersleri (nefes-meditasyon-kirtan / ashtanga vinyasa yoga/ hatha yoga)

 • Beatles Ashram gezisi transfer, rehberlik ve giriş ücreti (yeme, içme, vb. özel masraflar kişinin kendisine aittir)

 • Tapınak gezisi transfer ve rehberlik (yeme, içme, vb. özel masraflar kişinin kendisine aittir)

 • Şelale gezisi transfer (yeme, içme, vb. özel masraflar kişinin kendisine aittir)

 • Ayurvedik doktor muayene 

 • Konaklama (fiyata iki kişilik oda da tek kişi dahildir)

 • Sabah, öğlen, akşam günde 3 öğün yemek 

Geziye dahil olmayanlar :

 

 • Uçak biletler

 • Vize masrafları (vize 1 günde alınabilmektedir)

 • Kişiye özel masraflar

 • Konaklama alanı dışında yemekler


Ücret : $850 Nakit  / 1.050 USD Kredi Kartı

 • Rezervasyon için lütfen iletişime geçiniz.

 • Ödemeleri 05 Ekim 2019'a kadar  2 ya da 3 taksite bölebilirsiniz. 

 • Kesin kayıt için $300 kapora ödemesi alınmaktadır. (Bizim tarafımızdan yapılacak ön ödeme nedeniyle alınan kaporaların geri ödemesi olmamaktadır).

 • 05 Ekim 2019 tarihine kadar tüm ödeme tamamlanmalıdır.

bottom of page