Jiva Yaşam Atölyesi
DİDEM OYLUMLU

Didem Oylumlu – Yoga Eğitmeni, Yoga Alliance E-RYT 200 & 500 Kurucu


İstanbul’da doğdu. 2008 yılında aldığı bir kararla 13 yıldır reklamcılık ve medya sektöründe sürdürdüğü profesyonel iş yaşantısını bırakarak, Yoga ve Kişisel Gelişim konularına yöneldi. Yoğun çalışma yaşamında biriktirdiği stresten arınmak için 3 yıla yakın bir süre Türkiye’deki önemli yaşam koçlarından, koçluk ve kişisel gelişim eğitimleri aldı. Aynı dönemde Meditasyon çalışmalarına başlayarak kendini geliştirdi.

Yoga ile 11 yıl önce Amerikalı ünlü Yoga Hocası Sierra Bender’ın öğrencilerinden, Özlem Liz Vardan sayesinde tanıştı. Yaşadığı sağlık problemlerini azaltmak amacıyla Yoga çalışmalarına başladı. O günden itibaren Yoga ve Meditasyon yaşamının vazgeçilmez bir parçası oldu.

Yine değerli hocası Özlem Liz Vardan'dan aldığı 200 Saatlik Yoga Alliance Onaylı Temel Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitiminin ardından, Mey Elbi'den Om Yoga tarzı Vinyasa Flow & Ellerle Yönlendirme ve Berivan Aslan Sungur'dan Tao Vinyasa, Özge Işın'dan Yin Yoga, Nichole Ohme'den ters duruşlar-kol dengeleri ve dokunma sanatı, Neslihan Çoroğlu'dan Thai Masaj, Hülya Balıkavlayan'dan Astroloji eğitimleri aldı.

İleri seviye yoga eğitimini yoganın başkenti kabul edilen Rishikesh, Hindistan'da uzun süren bir inziva kampında tamamladı. Multi Style içerikli bu eğitimde Ashtanga Vinyasa, Vinyasa, Iyengar, Sivananda, Yoga Terapi, Pranayama alanlarında derinleşti.

Alanındaki önemli hocalardan aldığı Yoga, meditasyon, enerji beden ve biyomekani eğitimleri, bu alanlarda okuduğu pek çok yayın ve kitabın yarattığı gelişim ve değişimin etkisi ile 2009’da Jiva Yoga'yı kurma kararı aldı.

Bugün Jiva Yoga'nın kurucusu ve Yoga Alliance Sertifikalı Yoga Eğitmeni olarak İstanbul ve Antalya'da açtığı yoga hocalık eğitimleri, özel ve grup dersleri ile çalışmalarına devam ediyor.

 

Yoga Alliance Yoga Alliance