Jiva Yaşam Atölyesi

DEVRİM ÖZTÜRK  - Yoga Eğitmeni

İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, uzun yıllar reklam ajansları ve kurumsal şirketlerde, marka yönetimi ve pazarlama konularında görev aldı. Bu süreç içinde deneyimlediği, severek uyguladığı ‘Yoga’da, derinleşmeye ve mesleği olarak sürdürmeye karar verdi.
Lise döneminde Galatasaray Kulübü Senkronize Yüzme Takımı’nda yer alan ve üniversite yıllarında amatör olarak modern dans çalışmalarında bulunan Devrim Öztürk, 2010 yılında Amerikalı tanınmış Yoga Eğitmeni Sierra Bender’ın  öğrencilerinden deneyimli Yoga Eğitmeni Özlem Liz Vardan'dan, Yoga Alliance onaylı “200 saatlik Hatha Yoga Eğitmenlik Sertifikası”nı aldı.
Daha sonra 2011 Şubat ayında; Sri K. Pattabhi Jois, Richard Freeman, Tias Little, Edward Clark, Chris Chavez, Nicole Ohme, Sarah Powers, Zhander Remete, Sharon Gannon & David Life, Yogeswari gibi değerli eğitmenlerin öğrencisi olan, deneyimli Yoga Eğitmeni Mey Elbi’nin, “OM Yoga Stilinde Vinyasa Akışı Eğitimi” ile “ Ellerle Yönlendirme ve Dokunma Sanatı Eğitimi”ni tamamladı.
Bu eğitimin ardından Vinyasa Yoga stilinde derinleşmeye karar verdi ve Mey Elbi’den 2011 Mart-Temmuz arasında devam edecek, Yoga Allinace onaylı “200 Saatlik Vinyasa Akışı Eğitmenlik Eğitimi”ne katıldı.
Derslerinin çerçevesini Hatha Yoga ve Vinyasa Yoga ile oluşturan Devrim, Jiva Yaşam Atölyesi'nde Yoga dersleri vermeye devam etmektedir.

Yoga Alliance Yoga Alliance